Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců, dezodorace koberců, antibakteriální čištění koberců, redukce pachů a fleků, odstranění skvrn včetně odborné inspekce koberců je zajišťováno prostřednictvím naší firmy Kobercový Servis®. Naše firma nabízí našim klientům a zákazníkům odborné a kvalitní služby v oblasti dezinfekce koberců, dezodorace koberců, antibakteriálního čištění koberců, redukce pachů a fleků, odstranění skvrn, odstranění zvířecích pachů, impregnace koberců, svozu a dovozu koberců a profesionální údržby koberců dle přísných certifikačních norem britského institutu IICRC™ a britského systému PROCHEM Professional™, Rotovac™ v rámci České republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Potřebujete zajistit kvalitní a odbornou desinfekci či antibakteriální dezodoraci koberců ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Dezinfekce koberců Praha, dezinfekce koberců Brno, dezinfekce koberců Plzeň,  dezinfekce koberců Mělník, dezinfekce koberců Česká lípa, dezinfekce koberců Mladá Boleslav, dezinfekce koberců Liberec, dezinfekce koberců Ústí nad Labem, dezinfekce koberců Děčín, dezinfekce koberců Kladno, dezinfekce koberců Benešov, dezinfekce koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin.

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá, že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě podlah jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například koberec je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Dezinfekce a dezodorace koberců zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích pachů, renovace koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, dezinfekce a renovace koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum koberců na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC™ a PROCHEM Professional™.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné renovace a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na renovace koberce a renovace čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých podlah či dlažby, kamenných povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a inspekce koberců a textilií

Dezinfekce a čištění koberců se může jevit tak, že nemůže být tak složité, jelikož to dělá velmi mnoho kvalifikovaných a i méně kvalifikovaných lidí a živnostníků či firem a to ať legálně nebo tzv. „podomácku“ a rozdíl je nejen v cenových hladinách těchto úkonů, ale především ve výsledku a dlouhodobé udržitelnosti vyčištěných a dezinfikovaných koberců.

Je to jako v každém oboru, pouze ten, kdo má dostatek znalostí a zkušeností dokáže odvést kvalitní práci. Dezinfekce a čištění koberců je náročná práce a měl by jí dělat jen skutečný odborník, protože jen tak zajistíme správný výsledek a tím i spokojeného zákazníka a nejlepší možný výsledek a jeho dlouhodobou udržitelnost.

Naši technici jsou školeni v rámci všeobecného přehledu o vhodných dezinfekcích a dezodoracích na čištěných kobercových materiálech včetně seznámení se s různými konstrukcemi podkladů koberců a jejich komponentů, které se při jejich výrobě používají, dále o vlastnostech kobercových vláken jejich obvyklých druhů a postupech barvení.

Renovace koberců a inspekce koberců je zajišťována prostřednictvím našich techniků a vedoucích pracovníků a probíhá dle norem IICRC, které se řídí vydáním certifikace ANSI schváleného standardu – ANSI / IICRC S800 normou a referenční příručky pro profesionální inspekce textilní podlahové krytiny z roku 2014. Norma a certifikace ANSI / IICRC S800 zahrnuje prohlídku a inspekci textilní podlahové textilní krytiny zahrnující koberce a koberečky. S800 definuje procedurální standardy a referenční příručku pro profesionální kontrolu textilní podlahové krytiny. Standard této normy definuje základní provozní postupy a techniky pro kontrolu / hodnotící: koberec a jeho druhy, vlastnosti a podmínky vhodné a doporučené údržba po instalaci se zaměřením na renovace a impregnaci povrchu.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce a dezodorace koberců má své zákonitosti a prostřednictvím inspekce koberců a textilní podlahové krytiny, je zjištěno, že každá má své jedinečné vlastnosti a každá kontrola je pečlivě hodnocena z hlediska řádného uplatňování této normy. V některých případech je možná i odchylka od definované normy a v takovýchto případech je třeba užít zdravý rozum a profesionální úsudek, který musí být vykonáván ve všech případech.

Inspekce koberce v rámci dezinfekce koberců je velice důležitá. Jedním z důležitých kroků je určení a zjištění hodnoty PH vlákna koberce a textilie, abychom mohl zvolit vhodný technologický koncept z hlediska použití vhodné čistící chemické složky a speciálních čističů systému PROCHEM Professional™. Certifikace IICRC nás vede k poznání a dodržení základních principů profesionální metodiky renovace koberců a to vyhodnocení PH faktorů a zvolením vhodného chemicko-technologického postupu užití a fázování jednotlivých čistících složek v rámci více fázového renovace koberců a textilií. Jistotou je zvolení správného čistícího roztoku, tak aby vlákno koberce zůstalo měkké, jemné a vláčné a nebylo vystaveno zbytečně vysoké alkalitě, která vláknům neprospívá.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a hodnota PH (tj. „potenciál vodíku“), též vodíkový exponent je číslo, kterým v chemii vyjadřujeme, zda vodný roztok reaguje kysele či naopak zásaditě (alkalicky). Jedná se o logaritmickou stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14 (pro většinu vodných roztoků, roztoky silných kyselin a zásad či jiné než vodné roztoky mohou nabývat jiných hodnot); přitom neutrální voda má pH při standardních podmínkách rovno 7. U kyselin je pH menší než sedm – čím menší číslo, tím „silnější“ kyselina; naopak zásady mají pH > 7, čím větší číslo, tím „silnější“ zásada. Naše firma používá profi PH metry – digitální přístroje užívané pro odběry vzorků, které díky speciální laserové čočce zaměří PH povrchu před renovace a po čistění.

Znalost a porozumění PH stupnice nám pomůže předejít nebezpečí při použití čistících prostředků na vodní bázi, které jsou příliš silné a mohlo by dojít k poškození vláken koberce nebo k uvolnění barviva, popřípadě k zhnědnutí podkladu koberce. Je velice důležité vědět, že každý stupeň od PH7 nahoru nebo dolů na stupnici znamená zvýšení síly kyselosti nebi zásaditosti desetkrát.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a vstupní důležité informace

Dezinfekce koberců pomůže zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby váš koberec byl čistý, je nutné pravidelně Váš koberec vysávat a to především dobře filtrovaným vysavačem. Nejen výkon vysavače, ale především průtok vzduch a systém filtrování má ten hlavní vliv na důkladnou a efektivní pravidelnou údržbu Vašich koberců. Po určité době a čase, i přesto jak moc máte kvalitní vysavač je třeba koberec podrobit profesionální renovaci a impregnaci koberce a tak nakonec budete muset zavolat a obrátit se na profesionální firmu zajišťující odborné a renomované renovace a impregnace koberců.

Dezinfekce koberců a dezodorace koberců pomáhá redukovat kobercové zbarvení a skvrny, které mohou vyplývat z různého zavinění a příčin jako je léky, parfémy, chlornany, insekticidy, zvířecí skvrny, káva, rostlinné potraviny, hořčice a další. Vzhledem k tomu, že průměrný „život“ na koberce je zhruba mezi 12-15 lety, tak se tam předpokládá nějaké to poškození. Nicméně, s pomocí našich certifikovaných techniků Vaše koberce zcela oživíme a provedeme důkladnou obnovu a renovaci.

Při rozhodování a navržení nejvhodnější metody údržby koberce či koberců je klíčové správně identifikovat typ koberce a způsob konstrukce vláken a kobercového podkladu. S typem koberce souvisí i jeho případné sražení nebo natažení či problémy se vzlínáním nečistot. Stav a typ kobercového podkladu má přímý vliv na volbu způsobu a výsledek údržby koberce. Vždy tedy rozlišujeme a specifikujeme zda jedná o přírodní (vlna, hedvábí, bavlna, juta) nebo syntetické koberce (nylon, akryl, polyester, polypropylen) a zda jsou konstrukce podkladů tkané nebo netkané.

Naši technici rozlišují koberce dle způsobu využití a to např. celoplošné lepené koberce (tzv. metrážové), kusové koberce, běhouny, kobercové předložky, orientální koberce, přírodní koberce – kozí, juta, kokos, ovce, vlněné a perské či hedvábné koberce a také kobercové dlaždicové díly. Dalším rozlišujícím faktorem našich techniků je dělení a rozlišení koberců dle typu výroby. Rozlišujeme koberce na tkané (orientální – perské / vlněné), všívané či smyčkové, vpichované, plyšové, lepené koberce. Posledním velice důležitým aspektem vstupní inspekce je stanovit typ vlákna. V rámci interní normy rozlišujeme a dělíme vlákna na přírodní vlákna živočišného původu – vlna, srst skotu či vlákna rostlinná – juta, bavlna, konopí, sisal, kokos, len.

Dezinfekce koberců a vhodný technologický postup je stanoven dle typu koberce (viz. výše) a také především dle stavu znečištění koberce či koberců.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a objednávka

Objednávka dezinfekce koberců a dezodorace koberců předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné renovace koberců objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky dezinfekce koberců a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha koberce a rozsah renovace
 3. Materiál a typ koberce
 4. Doplňkové služby – impregnace, oživení
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Dezinfekce koberců a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení dezinfekce koberců vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaDezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena Kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka dezinfekce koberců vždy zahrnuje základní ekologické čistící přípravky s použitím vlastní čistící techniky. Cena může být upravena, jelikož se na koberci může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a technické informace

Dezinfekce koberců a příprava koberce před čištěním je z hlediska profesionálního čištění a dezodorace velmi důležitá. Důkladné vyklepání a vysátí koberce je 100% základ úspěšné renovace a čištění koberců. Je to všeobecně známé, že mnoho prováděcích firem toto nedělá, avšak pro profesionální́ renovaci a čištění koberců je tento úkon velmi důležitý a nezbytný́. Dokonalým vysátím a vyklepáním koberců (nejlépe profesionálním vysavačem s klepací́ hlavicí) odstraníme z koberce volné́ nečistoty, jako je písek, prach atd. Koberec se provzdušní́, jeho vlas se uvolní, a chemie tak má́ přímý přístup k vláknu koberce.

Nemusíte být alergik ani astmatik, aby jste pochopil a pochopila, jaké přednosti má technologie separačního vodního vysávání. HYLA® je metoda vodního separačního vysávání, což z přístroje HYLA dělá víc než vysavač neb s HYLOU je dýchání zážitek. Hlavním nosným motivem vývoje a používání této technologie stál v roce 1990 problém s alergií a astmatem. Jak rychle, jednoduše a bez velkých nákladů odstranit prach, který vadí v podstatě každému. HYLA® je v současné době jediný přístroj, který bez filtrů a HEPA filtrů dokáže zachytit prakticky všechny alergeny, prach a dráždivé látky a to dlouhodobě. Pro alergiky a astmatiky tedy vytváří optimální prostředí.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

HYLA® GST ve zkratce znamená “Gejzírová Separátorová Technologie”. HYLA® je celosvětově patentovaná technologie samočistícího separátoru. Vzduch s prachem při průchodu vodou zdvihá gejzír vody až k separátoru, Všechen prach, který pak separátor odrazí, je ihned zachycený a spláchnutý vodou. Proto HYLA® nepotřebuje žádný HEPA filtr na výstupu.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů kobercůHloubkové odprášení koberců metodou HYLA® GST prostřednictvím rotačního separátoru, využívá toto technické řešení k důkladnému odstraňování drobných a pevných částeček z nasávaného vzduchu. Pracuje na principu rotující mřížky, která při obvodové rychlosti přes 300 km za hodinu zaručuje vynikající filtraci vzduchu a ve spojení se systémem s vodní náplní naprosto dokonale a efektivně nahrazuje funkci filtrů a sáčků. Při uvedených otáčkách se rotující separátor chová jako neprostupná bariéra. Částice, které na první kontakt s vodní náplní nejsou ještě dostatečně smáčeny a zadrženy a pokračují k separátoru, jsou jím opakovaně strhávány do vodní tříště v prostoru mezi separátorem a vodní hladinou. Zde těžknou absorbovanou vlhkostí a postupně ukončují svoji cestu ve vodní náplni. Odtud se pak jednoduše vylijí.

Hloubkové rotační čištění koberců metodou HYLA® GST uvolňuje z koberce mnoho prachu a nečistot. Právě princip rotačního separátoru je oním „kouzlem“, způsobujícím zásadní rozdíl oproti klasickým vodním vysavačům, v jejichž nádrži je množství prachových částic pouze zvlhčeno a pokračuje dále ven z vysavače, nebo je zachycováno v systému následných pevných filtrů. Pevné filtry jsou tak zanášeny mokrými nečistotami, což znamená okamžitou ztrátu výkonu vysavače a především: není-li takovýto zanesený filtr ihned důkladně vyčištěn a dezinfikován, stává se líhní plísní a bakterií, které jsou pak vyfukovány do ovzduší.

Čištění koberců hloubkovým klepáním metodou HYLA® GST je určeno především k odprášení a přípravě koberce na mokré, vakuové či suché čištění. Takové to čištění není určeno k odstraňování skvrn z koberce, ale především k důkladnému hloubkovému vysátí, kdy efektivně zbavuje koberce nečistot nanášených např. zvenku.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a mechanické čištění

Dezinfekce koberců a čištění koberců je prováděna certifikovanými metodami a profi kartáčovacími, horkovodními a parními systémy MULTI CLEAN 350 | PROCHEM STEAM PRO Hot Box a ROTOVAC včetně antibakteriální renovace koberců, horkovodní renovace koberců, parní renovace koberců, renovace koberců horkou vodou, renovace koberců párou, pěnové antibakteriální renovace koberců, renovace koberců, rotační kartáčování a renovace vlákna koberce. Na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Dezinfekce koberců prostřednictvím mechanického uvolnění nečistot – mnohonásobně zlepší výsledek renovace kobrece z hlediska uvolnění nečistot v koberci, kterého docílíme pomocí mechanické činnosti speciálních rotačních kartáčů systémem ROTOVAC™. Využíváme rotační kartáče a jejich mechanické činnosti pomocí této speciální rotační kobercové hlavice zvyšujeme účinnost čištění a to několika násobně v porovnání s klasickou extrakční metodou ploché extrakční hubice.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkové strojové dezinfekce koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky prostřednictví certifikovaného zastoupení nabízí naše exklusivní prováděcí firma. Nejúčinnějších výsledků z hlediska dosaženého výsledku renovace dosahujeme díky patentní strojové kombinaci – dvou proti sobě se točících a vibrujících hlav s rotačními kartáči různých tvrdostí dle typu koberce, regulovatelnému přítlaku stroje, regulovatelným otáčkám hlavice, nejvyššímu průtoku vody 15bar (4-bar má vodovodní řád), vakuovému odsávání vody, regulovatelné teplotě až 70 stupňů celsia a rotační 360 stupňové čistící hlavě.

Dezinfekce koberců patentním systémem ROTOVAC™ přináší a umožňuje provedené renovace koberců nazývat slovem renovace koberců. Díky jedinečné účinnosti tohoto systému dochází k narovnání vlákna v celé jeho délce, odstranění zašlapaných nečistot a nejvyšší možné redukci tzv. cestiček a vyšlapaných míst, přechodů v kobercích a lokálních hlubinných nečistot. Toto tvrzení je naše firma připravena prostřednictvím vzorového renovace či předložení našich platných referenčních realizací prokázat a doložit či výsledky můžete shlédnout v rámci naší fotogalerie či videogalerie.

Dezinfekce koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkového strojového čištění koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky prostřednictví certifikovaného zastoupení nabízí naše prováděcí firma. Nejúčinnějších výsledků z hlediska dosaženého výsledku čištění dosahujeme díky patentní strojové kombinaci – dvou proti sobě se točících a vibrujících hlav s rotačními kartáči různých tvrdostí dle typu koberce, regulovatelnému přítlaku stroje, regulovatelným otáčkám hlavice, nejvyššímu průtoku vody 15bar (4-bar má vodovodní řád), vakuovému odsávání vody, regulovatelné teplotě až 70 stupňů celsia (vyšší teplota by mohla poničit vlákno) a rotační 360 stupňové čistící hlavě a zbytkové vlhkosti 7% po dokončení realizace (identická hodnota vlhkosti jako u suchého čištění granulátem s nesrovnatelnými výsledky).

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců patentním systémem ROTOVAC™ přináší a umožňuje provedené čištění koberců nazývat slovem dezinfekce koberců. Díky jedinečné účinnosti tohoto systému dochází k narovnání vlákna v celé jeho délce, odstranění zašlapaných nečistot a nejvyšší možné redukci tzv. cestiček a vyšlapaných míst, přechodů v kobercích a lokálních hlubinných nečistot. Toto tvrzení je naše firma připravena prostřednictvím vzorového čištění či předložení našich platných referenčních realizací prokázat a doložit či výsledky můžete shlédnout v rámci naší fotogalerie či videogalerie na webovém portálu naší firmy.

Renovace koberců a chemické čištění

Působení aktivních složek čisticího prostředku – zde jde hlavně o čas, který poskytujeme čisticímu prostředku na uvolnění nečistot. Pro profesionální čištění je nezbytné plně využít potenciál používaného čisticího prostředku. Je důležité si uvědomit, jaký prostor vlastně běžně necháváme na působení čisticího prostředku při používání klasického extrakčního postupu, je to časový úsek mezi postřikem a odsátím, což je jen krátká chvilka. Pokud tedy chceme čistit profesionálně, je nutné provést předstřik koberce čisticím roztokem, který má dostatečnou koncentraci a má i dostatečný čas pro uvolnění všech nečistot.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Renovace koberců a důkladné profesionální čištění textilního vlákna je v rámci metod naší firmy úzce spjato s profi značnou PROCHEM Professional™PROCHEM Professional™ je již více než 40 let synonymem kvality ve výrobě čistících strojů a profesionální certifikované čistící chemie na koberce a textilní vlákna. Zejména proslulý je PROCHEM Professional™ v oblasti přenosných profesionálních extrakčních strojích pro čištění koberců a čalounění. K dispozici je komplexní řada zařízení pro čištění koberců a tkanin, od kompaktního extraktoru pro čištění skvrn a čalounění až po nejvýkonnější extrakční systém vybavený duálním sacím systémem s možností připojení ohřevu vody.

Renovace koberců a hloubkové čištění koberců systémem ROTOVAC a horkou vodou, vlhkou párou či horkou pěnou má jasné zákonitosti a pravidla. Žádný zázrak se nestane mávnutím kouzelného proutku, avšak důkladnou postupnou více úrovňovou renovací a hloubkovým čištěním lze dosáhnout velmi překvapivých výsledků. Rozhodující je nejenom kvalita použitého speciálního čisticího přípravku, ale také dokonalé zapracování čistícího přípravku či speciální čistící pěny do vlákna speciálním strojem se dvěma proti sobě rotujícími kartáči.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců a druhy skvrn na kobercích

V ideálním případě by bylo nejjednodušší nalézt zázračný produkt, který by dokázal vyčistit všechny typy skvrn, ale to bohužel není možné. Ve skutečnosti je často potřeba pro úspěšné odstranění skvrny použít i několik produktů a to ve správném pořadí. Skvrny mohou být vytvořeny nečistotami založenými na vodní bázi s olejovými zbytky, popřípadě ještě i s částicemi barviv (třeba salátová zálivka) nebo skvrny od kávy, kde je třeba si uvědomit, že káva mohla být s mlékem a cukrem. Takže je zde kombinace čištění biologických zbytků a tanin skvrn po samotné kávě.

Celkově se dá říci, že úspěšné odstranění skvrn závisí na odborných znalostech. Jde o to jak dokážete analyzovat původ skvrny a identifikovat vlákno koberce a jeho konstrukci na čemž záleží volba správného produktu a metody čištění. Bez těchto znalostí jste nuceni použít metodu pokus – omyl, což může přinést nepříjemné výsledky v podobě vytvoření nevyčistitelného fleku. Například světlá vlněná kobercová vlákna se mnohem snadněji obarví od barviv z potravin a nápojů než vlákna syntetická, ale na druhé straně bude velmi obtížné odstranit mastné znečištění (například od rozlitého oleje) na koberci se syntetickým vláknem, protože tato vlákna olej snadno absorbují.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dalším krokem pro úspěšné odstranění skvrny, je zjistit její povahu, jedná se o to, zda je skvrna rozpustná ve vodě nebo v rozpouštědle. Čistící prostředek na bázi rozpouštědla neodstraní skvrny na vodní bázi, jako je například znečištění od nápojů, zatímco odstraňovač skvrn založený na vodní bázi nebude mít žádný nebo popřípadě velmi malý účinek na mastných a olejových skvrnách. Chceme-li otestovat povahu skvrny, použijeme složený polštářek z bílého hedvábného papíru a přitlačíme ho na skvrnu: olejová skvrna s největší pravděpodobností zanechá na papírku mastnou stopu na rozdíl od skvrn založených na vodní bázi a skvrny od barviv, které nezanechají žádnou stopu.

V případě pochyb se vždy snažíme použít jako první raději odstraňovač skvrn na bázi rozpouštědla než odstraňovač skvrn na vodní bázi, jakmile je skvrna mokrá, rozpouštědla již nebudou tak dobře fungovat. Také zjistíte, že může být užitečné testování pH skvrny pomocí lakmusového papírku nebo pH metru. Je-li skvrna kyselá, je třeba použít na čištění alkalický produkt a naopak.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Dezinfekce koberců na rozdíl od dezodorace, kdy jen parfémujeme vyčištěný materiál, aby příjemně voněl, je již poněkud složitější, protože již musíme řešit potíže, které mají svůj původ. Je to například zápach po zvířátkách, zbytcích potravin, moči a zápachy z dalších organických zdrojů, ale v neposlední řadě také často řešíme i koberce, které zapáchají po neodborném vyčištění.

Všechny tyto případy mají jednoho společného činitele, kterým jsou bakterie živící se na vzniklých, pro ně velmi přívětivých podmínkách a jejich přemnožení je původem zápachu, který materiál vydává. Pro odstranění takto vzniklého zápachu je třeba přejít k jeho řízenému odstranění, protože pouhá dezodorace v těchto případech nepomáhá.

Řešením tohoto problému je aplikace profesionálního biologického prostředku Fibrefresh, který vyvinula firma Prochem. Je to dvojčinný enzymatický prostředek, který rychle odstraní zápach a má dlouhodobý přírodní biologický účinek, což znamená, že enzymy ničí přímo bakterie, které zápach vytváří. Fibrefresh je možné aplikovat přímo na koberec nebo čalounění,popřípadě také před samotným čištěním a nebo jako závěrečný postřik po čištění. Rychle působící receptura pohlcující zápach s dlouhodobým přírodním biologickým enzymatickým účinkem.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Odstranění zápachu a znečištění močí je jedním z hlavních úkolů důležitých pro odstranění znečištění močí, je identifikace typu koberce. V komerčním prostředí se obvykle používají koberce s nepropustnou základnou (pryžový nebo vinylový podklad koberce) a to znamená, že kapalina, která vnikla do koberce je „držena“ na úrovni podkladu, který jí brání k dalšímu pronikání. V tomto případě jsou při rychlém zásahu a odstranění tekutiny částečně eliminovány potíže s následným zápachem.

Koberce v běžném domácím prostředí jsou obvykle bez tohoto podkladu, takže moči nic nebrání v prosáknutí skrz koberec až na podlahu nebo do případné podložky koberce, což znamená, že povrchové čištění koberce nebude stačit, protože může být znečištěna také podlaha nebo podložka pod kobercem. Z tohoto důvodu je vždy třeba brát v úvahu potencionální možnost znečištění podlahy a zkontrolovat její stav pod kobercem. Často má lepší výsledek metoda čištění „odspoda“ kdy je třeba vyčištění podlahy popřípadě podložky (nebo její výměna) než jen metoda čištění „shora“, kdy čistíme pouze samotný koberec.

Účinné odstranění moči a zápachu nám zajistí prostředek Prochem B153 Urine Neutraliser. Prochem ‚B153 Urine Neutralizer neutralizuje zápach po moči a zároveň čištěný povrch dezodorizuje. Tento prostředek je speciálně navržen tak, aby se vypořádal s kontaminací močí tím, že neutralizuje čpavek a močové krystaly, které zápach způsobují a také brání poškození barvy vláken koberce, což může způsobit chemická metamorfóza moči na čpavek.

Prochem B153 Urine Neutraliser – může být mimo koberců a tkanin použit v různorodých prostředích a to i na tvrdé podlahy a například i na pisoáry. Aplikace se provádí postřikem, který se nechá působit (to je ten čas, kdy odvádí svou práci) následně se roztok extrakčně vypláchne, popřípadě odsaje houbou nebo hadrem.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Impregnace koberců, oživení a ochrana koberců

Impregnace koberců prodlužuje životnost potahové textilie a koberců, chrání je před opotřebením, zvyšuje jejich odolnost proti nečistotám na vodní nebo olejové bázi a usnadňuje následné čištění. Impregnace koberců je potřená jako ochrana látky nebo koberce před silným znečištěním nebo skvrnami. Je to celá škála možností od domácností s malými dětmi nebo zvířecími miláčky přes sedadla v kinech nebo autobusech až po hotely a restaurace.

Impregnace koberců a ochrana oživení koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější renovace a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Impregnace koberců s protišpinivou ochranou

Impregnace koberců s protišpinivou dlouhodobou ochranou textilních podlahovin a koberců obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý koberec. Impregnace s protišpinivou ochranou zn. Baygard stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na kobercích bude tímto zamezeno, sešlapání a vytváření vychozených cestiček omezeno. Při mokrém čištění hustého a vysokého vlákna je zamezeno tvoření tzv. „efektu beránčí kůže“.

Impregnace koberců s protišpinivou ochranou a jejím výsledkem je jasná struktura a vzor koberce a dlouholetá ochrana před šednutím a plstnatěním. Impregnace Baygard zůstává stálá při vysávání prachu a i při mechanickém zatížení (např. ochození) až do 2 let. Impregnace koberců je vhodná pro textilní podlahoviny, potahy stěn a textilní tapety, umělé a syntetické koberce, přírodní – vlněné a perské koberce či koberce ze všech běžných vláken jako polyamid, polyacryl, polypropylen, polyester, vlna, bavlna a jejich směsí.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Impregnace koberců s vodoodpudivou ochranou

Impregnace koberce Fluoroseal Plus je kvalitní profesionální ochranný prostředek, který obsahuje Dupont fluoropolymer (Dupont je americký výrobce polymerů pod označením Teflon) a speciální aditivum bránící vzniku skvrn, které společně zabraňují znečištění a vzniku skvrn. Fluoroseal Plus se hodí k použití na většině koberců a nese označení WoolSafe pro oprávnění k údržbě pro vlněné koberce a koberečky.

Impregnace koberce účinně odolává vodě i oleji a jako ochranný prostředek, poskytuje odolnou impregnaci proti znečištění a skvrnám na vodní bázi a také ulehčuje následné čištění. Je určen pro syntetické tkaniny včetně nylonu, polyesteru, akrylu a jejich směsí s přírodními celulózovými vlákny, která jsou čistitelná mokrou cestou či na přírodní vlněné materiály.

Impregnace koberce a její aplikace je doporučena provádět v hodnotě vlákna PH4, která vytváří tak vhodné podmínky pro kvalitní spojení impregnace s látkou. Pokud je impregnován nový koberec nebo sedací souprava je třeba je tímto prostředkem Fabric Rinse před impregnací materiál nejprve mírně navlhčit.

Impregnace koberců se nanáší na vyčištěný materiál, vždy jako poslední aplikace. Nanášení provedeme s tlakovým postřikovačem vybaveným kvalitní přímou tryskou (rozprašuje v rovině), těsnění postřikovače by mělo být zn.Viton. Impregnaci naneseme rovnoměrně křížem. U koberců začešeme hřebenem na koberce a u čalounění lehce vetřeme Tampico kartáčkem s přírodním vláknem. Doba schnutí je cca 2hod dle délky vlasu / chlupu koberce.

Dezinfekce koberců, odstranění fleků a pachů koberců

Impregnace, oživení a ochrana koberců

Impregnace koberců pro oživení přírodních – vlněných a organických koberců a textilních podlah je používána na bázi lanolinového koncentrátu – speciálního balzámu zn. WOLL REGENERÁTOR. Je to vysoce účinný koncentrát ( ekologicky zpracovaný výtažek z ovčí vlny) určený především k údržbě a oživení přirozené ochrany vysoce jakostních tkanin z přírodní vlny, kašmíru, hedvábí, ušlechtilých textíilí a přírodních koberců či směsových koberců včetně velmi vysoké antibakteriální a desinfekční účinnosti díky extraktu vysoce účinné levandulové silice.

Impregnace a oživení koberců na bázi lanolinu (latinsky lanolinum – původem z lana, „vlna“, a oleum, „olej“) je velice přirozenou ochranou a oživením barev a jasu přírodních vlněných a perských koberců a to na bázi přírodního produktu mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži. V lanolinu bylo identifikováno více než 180 různých kyselin a 80 alkoholů. Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.

Impregnace koberců na bázi lanolinu zlepšuje kvalitu ochrany vlákna a jeho stálobarevnost. PH hodnota lanolinu chrání textilie a kobercové vlákna. Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Výzkumné práce dokázaly, že lanolin a jeho deriváty mají skutečně výjimečné, kůži prospěšné vlastnosti a podle výzkumů EU je lanolin, pokud je zbaven reziduí pesticidů, nejméně alergenní surovinou – tudíž má silné antialergenní a anti astmatické účinky.