Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců, čištění vlněných koberců Praha, hloubkové čištění koberců, hloubkové čištění koberců Praha je včetně odborné inspekce koberců zajišťováno prostřednictvím naší firmy Kobercový Servis®. Naše firma nabízí našim klientům a zákazníkům odborné a kvalitní služby v oblasti čištění vlněných koberců, hloubkového čištění koberců, dezinfekce koberců, oživení koberců, impregnace koberců, svozu a dovozu koberců a profesionální údržby koberců dle přísných certifikačních norem britského institutu IICRC™ a britského systému PROCHEM Professional™, Rotovac™ v rámci České a Slovenské republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Čištení a údržba vlněných koberců

Potřebujete zajistit kvalitní odborné čištění a údržbu vlněných koberců ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění vlněných koberců Praha, čištění vlněných koberců Brno, čištění vlněných koberců Plzeň,  čištění vlněných koberců Mělník, čištění vlněných koberců Česká lípa, čištění vlněných koberců Mladá Boleslav, čištění vlněných koberců Liberec, čištění vlněných koberců Ústí nad Labem, čištění vlněných koberců Děčín, čištění vlněných koberců Kladno, čištění vlněných koberců Benešov, čištění vlněných koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin.

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá, že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě podlah jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například koberec je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Čištění vlněných koberců zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích pachů, čištění vlněných koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, dezinfekce a čištění vlněných koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění vlněných koberců na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC™ a PROCHEM Professional™.

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na čištění koberce a čištění čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých podlah či dlažby, kamenných povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a inspekce koberců a textilií

Čištění a čištění koberců se může jevit tak, že nemůže být tak složité, jelikož to dělá velmi mnoho kvalifikovaných a i méně kvalifikovaných lidí a živnostníků či firem a to ať legálně nebo tzv. „podomácku“ a rozdíl je nejen v cenových hladinách těchto úkonů, ale především ve výsledku a dlouhodobé udržitelnosti vyčištěných koberců.

Je to jako v každém oboru, pouze ten, kdo má dostatek znalostí a zkušeností dokáže odvést kvalitní práci. Čištění koberců je náročná práce a měl by jí dělat jen skutečný odborník, protože jen tak zajistíme správný výsledek a tím i spokojeného zákazníka a nejlepší možný výsledek a jeho dlouhodobou udržitelnost.

Naši technici jsou školeni v rámci všeobecného přehledu o čištěných kobercových materiálech včetně seznámení se s různými konstrukcemi podkladů koberců a jejich komponentů, které se při jejich výrobě používají, dále o vlastnostech kobercových vláken jejich obvyklých druhů a postupech barvení.

Čištění vlněných koberců a inspekce koberců je zajišťována prostřednictvím našich techniků a vedoucích pracovníků a probíhá dle norem IICRC, které se řídí vydáním certifikace ANSI schváleného standardu – ANSI / IICRC S800 normou a referenční příručky pro profesionální inspekce textilní podlahové krytiny z roku 2014. Norma a certifikace ANSI / IICRC S800 zahrnuje prohlídku a inspekci textilní podlahové textilní krytiny zahrnující koberce a koberečky. S800 definuje procedurální standardy a referenční příručku pro profesionální kontrolu textilní podlahové krytiny. Standard této normy definuje základní provozní postupy a techniky pro kontrolu / hodnotící: koberec a jeho druhy, vlastnosti a podmínky vhodné a doporučené údržba po instalaci se zaměřením na čištění a impregnaci povrchu.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců má své zákonitosti a prostřednictvím inspekce koberců a textilní podlahové krytiny, je zjištěno, že každá má své jedinečné vlastnosti a každá kontrola je pečlivě hodnocena z hlediska řádného uplatňování této normy. V některých případech je možná i odchylka od definované normy a v takovýchto případech je třeba užít zdravý rozum a profesionální úsudek, který musí být vykonáván ve všech případech.

Inspekce koberce v rámci čištění vlněných koberců je velice důležitá. Jedním z důležitých kroků je určení a zjištění hodnoty PH vlákna koberce a textilie, abychom mohl zvolit vhodný technologický koncept z hlediska použití vhodné čistící chemické složky a speciálních čističů systému PROCHEM Professional™. Certifikace IICRC nás vede k poznání a dodržení základních principů profesionální metodiky čištění vlněných koberců a to vyhodnocení PH faktorů a zvolením vhodného chemicko-technologického postupu užití a fázování jednotlivých čistících složek v rámci více fázového čištění vlněných koberců a textilií. Jistotou je zvolení správného čistícího roztoku, tak aby vlákno koberce zůstalo měkké, jemné a vláčné a nebylo vystaveno zbytečně vysoké alkalitě, která vláknům neprospívá.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a hodnota PH (tj. „potenciál vodíku“), též vodíkový exponent je číslo, kterým v chemii vyjadřujeme, zda vodný roztok reaguje kysele či naopak zásaditě (alkalicky). Jedná se o logaritmickou stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14 (pro většinu vodných roztoků, roztoky silných kyselin a zásad či jiné než vodné roztoky mohou nabývat jiných hodnot); přitom neutrální voda má pH při standardních podmínkách rovno 7. U kyselin je pH menší než sedm – čím menší číslo, tím „silnější“ kyselina; naopak zásady mají pH > 7, čím větší číslo, tím „silnější“ zásada. Naše firma používá profi PH metry – digitální přístroje užívané pro odběry vzorků, které díky speciální laserové čočce zaměří PH povrchu před čištění a po čistění.

Znalost a porozumění PH stupnice nám pomůže předejít nebezpečí při použití čistících prostředků na vodní bázi, které jsou příliš silné a mohlo by dojít k poškození vláken koberce nebo k uvolnění barviva, popřípadě k zhnědnutí podkladu koberce. Je velice důležité vědět, že každý stupeň od PH7 nahoru nebo dolů na stupnici znamená zvýšení síly kyselosti nebi zásaditosti desetkrát.
Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a vstupní důležité informace

Čištění vlněných koberců pomůže zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby váš koberec byl čistý, je nutné pravidelně Váš koberec vysávat a to především dobře filtrovaným vysavačem. Nejen výkon vysavače, ale především průtok vzduch a systém filtrování má ten hlavní vliv na důkladnou a efektivní pravidelnou údržbu Vašich koberců. Po určité době a čase, i přesto jak moc máte kvalitní vysavač je třeba koberec podrobit profesionální renovaci a impregnaci koberce a tak nakonec budete muset zavolat a obrátit se na profesionální firmu zajišťující odborné a renomované čištění a impregnace koberců.

Čištění vlněných koberců a impregnace koberců pomáhá redukovat kobercové zbarvení a skvrny, které mohou vyplývat z různého zavinění a příčin jako je léky, parfémy, chlornany, insekticidy, zvířecí skvrny, káva, rostlinné potraviny, hořčice a další. Vzhledem k tomu, že průměrný „život“ na koberce je zhruba mezi 12-15 lety, tak se tam předpokládá nějaké to poškození. Nicméně, s pomocí našich certifikovaných techniků Vaše koberce zcela oživíme a provedeme důkladnou obnovu a renovaci.

Při rozhodování a navržení nejvhodnější metody údržby koberce či koberců je klíčové správně identifikovat typ koberce a způsob konstrukce vláken a kobercového podkladu. S typem koberce souvisí i jeho případné sražení nebo natažení či problémy se vzlínáním nečistot. Stav a typ kobercového podkladu má přímý vliv na volbu způsobu a výsledek údržby koberce. Vždy tedy rozlišujeme a specifikujeme zda jedná o přírodní (vlna, hedvábí, bavlna, juta) nebo syntetické koberce (nylon, akryl, polyester, polypropylen) a zda jsou konstrukce podkladů tkané nebo netkané.

Naši technici rozlišují koberce dle způsobu využití a to např. celoplošné lepené koberce (tzv. metrážové), kusové koberce, běhouny, kobercové předložky, orientální koberce, přírodní koberce – kozí, juta, kokos, ovce, vlněné a perské či hedvábné koberce a také kobercové dlaždicové díly. Dalším rozlišujícím faktorem našich techniků je dělení a rozlišení koberců dle typu výroby. Rozlišujeme koberce na tkané (orientální – perské / vlněné), všívané či smyčkové, vpichované, plyšové, lepené koberce. Posledním velice důležitým aspektem vstupní inspekce je stanovit typ vlákna. V rámci interní normy rozlišujeme a dělíme vlákna na přírodní vlákna živočišného původu – vlna, srst skotu či vlákna rostlinná – juta, bavlna, konopí, sisal, kokos, len.

Čištění vlněných koberců a vhodný technologický postup je stanoven dle typu koberce (viz. výše) a také především dle stavu znečištění koberce či koberců.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a objednávka

Objednávka čištění vlněných koberců a impregnace koberců předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné čištění vlněných koberců objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky čištění vlněných koberců a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha koberce a rozsah čištění
 3. Materiál a typ koberce
 4. Doplňkové služby – impregnace, oživení
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Čištění vlněných koberců a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění vlněných koberců vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaČištení a údržba vlněných koberců
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena Kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

 

 

 

Cenová nabídka čištění vlněných koberců vždy zahrnuje základní ekologické čistící přípravky s použitím vlastní čistící techniky. Cena může být upravena, jelikož se na koberci může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Čištění vlněných koberců a technické informace

Čištení a údržba vlněných koberců

Typy konstrukcí přírodních vlněných a vlněných koberců

První z konstrukcí přírodních koberců či vlněných koberců jsou koberce tzv. tkané (woven). Tento hlavní typ se dělí ještě na podskupiny tkaných koberců a to Wilton (stříhané vlákno), Brusel (smyčcové vlákno) a Axmenster (stříhané vlákno). Tkané koberce jsou tradičně vyrobeny z vlny nebo ze směsi vlny a jiných textilních vláken a jsou občasné výjimky z 100% syntetických vláken. U tkaných koberců bývá podklad z juty a vlákna koberce jsou tvořena společně během tkaní.

Útek je vlákno, které se provléká v příčném směru osnovou koberce a tvoří s ní společnou vazbu, stabilizuje polohu osnovních nití a zaplňuje plochu textilie. Koberec je vyroben z útku příze protaženého do podkladu a běžícího po celé šířce koberce. Podklad tvoří osnovu běžící po délce z vlákna, které je bavlny nebo polypropylenu a útku z juty, který je průběžný a je důkladně stlačen s přízí. Smyčky vláken příze jsou stříhány a vzniká tak stříhaný koberec.

Čištení a údržba vlněných koberců

Druhou z konstrukcí přírodních koberců či vlněných koberců jsou koberce tzv. orientální. Tyto koberce zahrnují celou škálu různých typů: čínské, indiánské, perské, turecké, arabské a mohou se lišit dle tohoto zda jsou ručně tkané nebo vázané nebo strojově tkané či všívané. Složení těchto koberců bývá z vlny či příměsi hedvábí nebo mohou být syntetické či polo-syntetické.

Metodika odborné čištění či čistění koberců z přírodních materiálů – vlny a hedvábí má své odlišnosti. Hedvábné koberce se nesmí čistit mokrou metodou – jsou čištěny pouze speciálními čistič Dry Pro™ či Suchou pěnou™ a jemný přírodními kartáčky. Orientální vlněné koberce a perské koberce bez příměsi hedvábí mohou být čištěny mokrou či vlhkou metodou avšak za předpokladu dodržení určitých pravidel. Před samotným mokrým či vlhkým nebo pěnovým čištěním je zapotřebí profesionálně důkladně koberce strojově odprášit a tzv. vyklepat. Poté je vhodné koberce čistit teplou vodou a to ne vyšší teplotou než-li teplota ruky v kombinaci s přírodními čistícími prostředky s označením WOOLSAFE™.

Metodika suchého čištění prostředky Dry Pro™ či Suchou pěnou™ se také doporučuje na kobercová přírodní vlákna – Sisal (vláknitý materiál z listů rostliny konopí) či Kokos (přírodní vlákna získávající ze slupek kokosových ořechů) nebo Len ( vláknitý materiál získávaný z dlouhých silných vláken se stonků lněných rostlin.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a příprava koberců

Čištění vlněných koberců, hloubkové čištění koberců a příprava koberce před čištěním je z hlediska profesionálního čištění velmi důležitá. Důkladné vyklepání a vysátí koberce je 100% základ úspěšné čištění a čištění koberců. Je to všeobecně známé, že mnoho prováděcích firem toto nedělá, avšak pro profesionální́ renovaci a čištění koberců je tento úkon velmi důležitý a nezbytný́. Dokonalým vysátím a vyklepáním koberců (nejlépe profesionálním vysavačem s klepací́ hlavicí) odstraníme z koberce volné́ nečistoty, jako je písek, prach atd. Koberec se provzdušní́, jeho vlas se uvolní, a chemie tak má́ přímý přístup k vláknu koberce.

Nemusíte být alergik ani astmatik, aby jste pochopil a pochopila, jaké přednosti má technologie separačního vodního vysávání. HYLA® je metoda vodního separačního vysávání, což z přístroje HYLA dělá víc než vysavač neb s HYLOU je dýchání zážitek. Hlavním nosným motivem vývoje a používání této technologie stál v roce 1990 problém s alergií a astmatem. Jak rychle, jednoduše a bez velkých nákladů odstranit prach, který vadí v podstatě každému. HYLA® je v současné době jediný přístroj, který bez filtrů a HEPA filtrů dokáže zachytit prakticky všechny alergeny, prach a dráždivé látky a to dlouhodobě. Pro alergiky a astmatiky tedy vytváří optimální prostředí.

HYLA® GST ve zkratce znamená “Gejzírová Separátorová Technologie”. HYLA® je celosvětově patentovaná technologie samočistícího separátoru. Vzduch s prachem při průchodu vodou zdvihá gejzír vody až k separátoru, Všechen prach, který pak separátor odrazí, je ihned zachycený a spláchnutý vodou. Proto HYLA® nepotřebuje žádný HEPA filtr na výstupu.

Čištení a údržba vlněných kobercůHloubkové odprášení koberců metodou HYLA® GST prostřednictvím rotačního separátoru, využívá toto technické řešení k důkladnému odstraňování drobných a pevných částeček z nasávaného vzduchu. Pracuje na principu rotující mřížky, která při obvodové rychlosti přes 300 km za hodinu zaručuje vynikající filtraci vzduchu a ve spojení se systémem s vodní náplní naprosto dokonale a efektivně nahrazuje funkci filtrů a sáčků. Při uvedených otáčkách se rotující separátor chová jako neprostupná bariéra. Částice, které na první kontakt s vodní náplní nejsou ještě dostatečně smáčeny a zadrženy a pokračují k separátoru, jsou jím opakovaně strhávány do vodní tříště v prostoru mezi separátorem a vodní hladinou. Zde těžknou absorbovanou vlhkostí a postupně ukončují svoji cestu ve vodní náplni. Odtud se pak jednoduše vylijí.

Hloubkové rotační čištění koberců metodou HYLA® GST uvolňuje z koberce mnoho prachu a nečistot. Právě princip rotačního separátoru je oním „kouzlem“, způsobujícím zásadní rozdíl oproti klasickým vodním vysavačům, v jejichž nádrži je množství prachových částic pouze zvlhčeno a pokračuje dále ven z vysavače, nebo je zachycováno v systému následných pevných filtrů. Pevné filtry jsou tak zanášeny mokrými nečistotami, což znamená okamžitou ztrátu výkonu vysavače a především: není-li takovýto zanesený filtr ihned důkladně vyčištěn a dezinfikován, stává se líhní plísní a bakterií, které jsou pak vyfukovány do ovzduší.

Čištění koberců hloubkovým klepáním metodou HYLA® GST je určeno především k odprášení a přípravě koberce na mokré, vakuové či suché čištění. Takové to čištění není určeno k odstraňování skvrn z koberce, ale především k důkladnému hloubkovému vysátí, kdy efektivně zbavuje koberce nečistot nanášených např. zvenku.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a mechanické čištění

Čištění vlněných koberců je prováděna certifikovanými metodami a profi kartáčovacími, horkovodními a parními systémy MULTI CLEAN 350 | PROCHEM STEAM PRO Hot Box a ROTOVAC včetně antibakteriální čištění vlněných koberců, horkovodní čištění vlněných koberců, parní čištění vlněných koberců, čištění vlněných koberců horkou vodou, čištění vlněných koberců párou, pěnové antibakteriální čištění vlněných koberců, čištění vlněných koberců, rotační kartáčování a čištění vlákna koberce. Na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Čištění vlněných koberců prostřednictvím mechanického uvolnění nečistot – mnohonásobně zlepší výsledek čištění kobrece z hlediska uvolnění nečistot v koberci, kterého docílíme pomocí mechanické činnosti speciálních rotačních kartáčů systémem ROTOVAC™. Využíváme rotační kartáče a jejich mechanické činnosti pomocí této speciální rotační kobercové hlavice zvyšujeme účinnost čištění a to několika násobně v porovnání s klasickou extrakční metodou ploché extrakční hubice.

Čištění vlněných koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkové strojového čištění vlněných koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky prostřednictví certifikovaného zastoupení nabízí naše exklusivní prováděcí firma. Nejúčinnějších výsledků z hlediska dosaženého výsledku čištění dosahujeme díky patentní strojové kombinaci – dvou proti sobě se točících a vibrujících hlav s rotačními kartáči různých tvrdostí dle typu koberce, regulovatelnému přítlaku stroje, regulovatelným otáčkám hlavice, nejvyššímu průtoku vody 15bar (4-bar má vodovodní řád), vakuovému odsávání vody, regulovatelné teplotě až 70 stupňů celsia a rotační 360 stupňové čistící hlavě.

Čištění vlněných koberců patentním systémem ROTOVAC™ přináší a umožňuje provedené čištění vlněných koberců nazývat slovem čištění vlněných koberců. Díky jedinečné účinnosti tohoto systému dochází k narovnání vlákna v celé jeho délce, odstranění zašlapaných nečistot a nejvyšší možné redukci tzv. cestiček a vyšlapaných míst, přechodů v kobercích a lokálních hlubinných nečistot. Toto tvrzení je naše firma připravena prostřednictvím vzorového čištění či předložení našich platných referenčních realizací prokázat a doložit či výsledky můžete shlédnout v rámci naší fotogalerie či videogalerie.

Čištení a údržba vlněných koberců

Čištění a čištění vlněných koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkového strojového čištění koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky prostřednictví certifikovaného zastoupení nabízí naše prováděcí firma. Nejúčinnějších výsledků z hlediska dosaženého výsledku čištění dosahujeme díky patentní strojové kombinaci – dvou proti sobě se točících a vibrujících hlav s rotačními kartáči různých tvrdostí dle typu koberce, regulovatelnému přítlaku stroje, regulovatelným otáčkám hlavice, nejvyššímu průtoku vody 15bar (4-bar má vodovodní řád), vakuovému odsávání vody, regulovatelné teplotě až 70 stupňů celsia (vyšší teplota by mohla poničit vlákno) a rotační 360 stupňové čistící hlavě a zbytkové vlhkosti 7% po dokončení realizace (identická hodnota vlhkosti jako u suchého čištění granulátem s nesrovnatelnými výsledky).

Čištění koberců patentním systémem ROTOVAC™ přináší a umožňuje provedené čištění koberců nazývat slovem čištění vlněných koberců. Díky jedinečné účinnosti tohoto systému dochází k narovnání vlákna v celé jeho délce, odstranění zašlapaných nečistot a nejvyšší možné redukci tzv. cestiček a vyšlapaných míst, přechodů v kobercích a lokálních hlubinných nečistot. Toto tvrzení je naše firma připravena prostřednictvím vzorového čištění či předložení našich platných referenčních realizací prokázat a doložit či výsledky můžete shlédnout v rámci naší fotogalerie či videogalerie na webovém portálu naší firmy.

Čištění vlněných koberců a chemické čištění

Čištení a údržba vlněných koberců

Společnost PROCHEM a Dr. Schutz vždy dbaly o to, aby jejich čistící prostředky byly šetrné k životnímu prostředí. Všechny její produkty lze bezpečně používat, pokud jsou používány správně a zodpovědně. Povrchově aktivní látky používané ve všech výrobcích, jsou snadno biologicky rozložitelné a jsou v souladu s platnými právními předpisy.

Díky stále rostoucí poptávce po čisticích přípravcích s vysokou účinností, ale i šetrností k životnímu prostředí se společnosti PROCHEM a Dr. Schutz rozhodly uspokojit tuto poptávku a vyvinuly a uvedly na trh produkty, které jsou při zachování nejvyšší možné úrovně kvality a čisticího výkonu navrženy tak, aby byly maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Přírodní čistící prostředky pro vlněné a přírodní koberce mají za cíl „zvýšit laťku“ v nabídce ekologicky šetrných čisticích prostředků, které jsou dalším krokem ve vývoji produktů při využití dostupných materiálů, nových možností a technologií, které jsou nejen bezpečnější, ale také efektivnější a které mají stejnou nebo ještě vyšší účinnost než ekvivalentní profesionální produkty, a to bez poškozování životního prostředí.

Tyto „přírodní“ produkty byly vyvinuty na základě zvyšujícího se povědomí spotřebitelů o otázkách životního prostředí, což následně vede k růstu poptávky po „zelenějších“ výrobcích a službách. Mnoho z firem již zahrnuje jako součást svých výběrových řízení také environmentální dotazníky a i u zákazníků z oblasti domácností je patrné zvyšující se povědomí o šetrnosti k životnímu prostředí a někteří již žádají, aby jejich prostory byly čištěny pouze nejbezpečnějšími a etickými produkty. Přínos použití těchto prostředků spočívá v maximální vstřícnosti použitých látek pro přírodu a jejich 100% biologická odbouratelnost.

Čištení a údržba vlněných koberců

Přednosti přírodních čistících produktů

 • obsahují pouze složky, které jsou bezpečné pro životní prostředí
 • jsou bez umělých barviv a dezodorantů
 • neobsahují syntetické EDTA a NTA.
 • jsou bezfosfátové
 • biologicky rozložitelné a ekologicky bezpečné
 • složení je z moderních ECO povrchově aktivních látek
 • mají přírodní vůní citronové trávy, eukalyptu a teatree.

Sortiment přírodních čistících prostředků zahrnuje níže oblasti profesionální čištění, čištění, oživení a impregnace koberců: Carpetlife (přírodní granulát) Suchá pěna, Pre-spray GOLD, Natural Carpet Cleaner a Natural Carpet Prespray či Fresh UP 2v1 pro předčištění silně znečištěných ploch. Přírodní speciální čističe pro odstranění skvrn – Natural Carpet Spotter či Fresh UP 2v1.

Přírodní čistící přípravky na přírodní a vlněné či perské koberce jsou biologicky rozložitelné, bezfosfátové koncentrace s ekologickými povrchově aktivními látkami jemného PH 7.5 šetrného ke všem typům koberců, přírodních koberců, vlněných koberců, vlněných či hedvábných koberců. Obsahují moderní polymerovou technologii – tzv. zapouzdření nečistot mikroenkapsulaci. Produkty jsou označeny certifikací WOOLSAFE pro údržbu vlněných koberců a předložek. Tyto ECO prostředky lze díky moderním technologiím považovat za zcela plnohodnotné vysoce efektivní a účinné čistící a údržbové prostředky pro kobercové a textilní povrchy.

Kobercové podlahy a koberce jenž byly renovovány a čištěny systémem ROTOVAC™ doporučujeme hloubkově a povrchově ochránit prostřednictvím vysoce odolné ochranné impregnace (tzv. plnění pórů s antibakteriální ochranou) systémem PROCHEM Professional™. Díky této ochraně nemůže tak do hloubky materiálu a kobercových vyčištěných vláken pronikat nečistota, špína, atmosférická mastnota, prach či jiné organické, anorganické či atmosférické nečistoty, jelikož v hloubce povrchu kobercového vlákna dochází k vyplnění pórů (díky tvrdým plast-polymerním nanočásticím) a paropropustné povrchové ochraně. Eliminuje se tak nasákavost vyčištěného koberce, odolnost vůči zátěži a vzniku tzv. vyšlapaných cest a především dochází k velmi snadné pravidelné údržbě kobercových povrchů z hlediska pravidelného vysávání a dlouhodobé udržitelnosti vyčištěného koberce a podlahy.

Čištení a údržba vlněných koberců

Impregnace koberců, oživení a ochrana koberců

Impregnace koberců prodlužuje životnost potahové textilie a koberců, chrání je před opotřebením, zvyšuje jejich odolnost proti nečistotám na vodní nebo olejové bázi a usnadňuje následné čištění. Impregnace koberců je potřená jako ochrana látky nebo koberce před silným znečištěním nebo skvrnami. Je to celá škála možností od domácností s malými dětmi nebo zvířecími miláčky přes sedadla v kinech nebo autobusech až po hotely a restaurace.

Impregnace koberců a ochrana oživení koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Čištení a údržba vlněných koberců

Impregnace koberců s protišpinivou ochranou

Impregnace koberců s protišpinivou dlouhodobou ochranou textilních podlahovin a koberců obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý koberec. Impregnace s protišpinivou ochranou zn. Baygard stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na kobercích bude tímto zamezeno, sešlapání a vytváření vychozených cestiček omezeno. Při mokrém čištění hustého a vysokého vlákna je zamezeno tvoření tzv. „efektu beránčí kůže“.

Impregnace koberců s protišpinivou ochranou a jejím výsledkem je jasná struktura a vzor koberce a dlouholetá ochrana před šednutím a plstnatěním. Impregnace Baygard zůstává stálá při vysávání prachu a i při mechanickém zatížení (např. ochození) až do 2 let. Impregnace koberců je vhodná pro textilní podlahoviny, potahy stěn a textilní tapety, umělé a syntetické koberce, přírodní – vlněné a perské koberce či koberce ze všech běžných vláken jako polyamid, polyacryl, polypropylen, polyester, vlna, bavlna a jejich směsí.

Čištení a údržba vlněných koberců

Impregnace koberců s vodoodpudivou ochranou

Impregnace koberce Fluoroseal Plus je kvalitní profesionální ochranný prostředek, který obsahuje Dupont fluoropolymer (Dupont je americký výrobce polymerů pod označením Teflon) a speciální aditivum bránící vzniku skvrn, které společně zabraňují znečištění a vzniku skvrn. Fluoroseal Plus se hodí k použití na většině koberců a nese označení WoolSafe pro oprávnění k údržbě pro vlněné koberce a koberečky.

Impregnace koberce účinně odolává vodě i oleji a jako ochranný prostředek, poskytuje odolnou impregnaci proti znečištění a skvrnám na vodní bázi a také ulehčuje následné čištění. Je určen pro syntetické tkaniny včetně nylonu, polyesteru, akrylu a jejich směsí s přírodními celulózovými vlákny, která jsou čistitelná mokrou cestou či na přírodní vlněné materiály.

Impregnace koberce a její aplikace je doporučena provádět v hodnotě vlákna PH4, která vytváří tak vhodné podmínky pro kvalitní spojení impregnace s látkou. Pokud je impregnován nový koberec nebo sedací souprava je třeba je tímto prostředkem Fabric Rinse před impregnací materiál nejprve mírně navlhčit.
Impregnace koberců se nanáší na vyčištěný materiál, vždy jako poslední aplikace. Nanášení provedeme s tlakovým postřikovačem vybaveným kvalitní přímou tryskou (rozprašuje v rovině), těsnění postřikovače by mělo být zn.Viton. Impregnaci naneseme rovnoměrně křížem. U koberců začešeme hřebenem na koberce a u čalounění lehce vetřeme Tampico kartáčkem s přírodním vláknem. Doba schnutí je cca 2hod dle délky vlasu / chlupu koberce.

Čištení a údržba vlněných koberců

Impregnace, oživení a ochrana koberců

Impregnace koberců pro oživení přírodních – vlněných a organických koberců a textilních podlah je používána na bázi lanolinového koncentrátu – speciálního balzámu zn. WOLL REGENERÁTOR. Je to vysoce účinný koncentrát ( ekologicky zpracovaný výtažek z ovčí vlny) určený především k údržbě a oživení přirozené ochrany vysoce jakostních tkanin z přírodní vlny, kašmíru, hedvábí, ušlechtilých textíilí a přírodních koberců či směsových koberců včetně velmi vysoké antibakteriální a desinfekční účinnosti díky extraktu vysoce účinné levandulové silice.

Impregnace a oživení koberců na bázi lanolinu (latinsky lanolinum – původem z lana, „vlna“, a oleum, „olej“) je velice přirozenou ochranou a oživením barev a jasu přírodních vlněných a vlněných koberců a to na bázi přírodního produktu mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži. V lanolinu bylo identifikováno více než 180 různých kyselin a 80 alkoholů. Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.

Impregnace koberců na bázi lanolinu zlepšuje kvalitu ochrany vlákna a jeho stálobarevnost. PH hodnota lanolinu chrání textilie a kobercové vlákna. Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Výzkumné práce dokázaly, že lanolin a jeho deriváty mají skutečně výjimečné, kůži prospěšné vlastnosti a podle výzkumů EU je lanolin, pokud je zbaven reziduí pesticidů, nejméně alergenní surovinou – tudíž má silné antialergenní a anti astmatické účinky.