Čištění sedaček

Čištění sedaček je prováděno ve špičkové kvalitě dle našich interních firemních standardů, norem IICRC™ a odborně prováděcího systému ISIS System™ v rámci firmy naší Kobercový Servis®.

Kontaktujte nás

Čištění sedaček, čištění textilních sedaček, čištění čalouněného nábytku, čištění sedaček alcantara a odborné inspekce sedaček a čalounění nabízí našim zákazníkům naše firma formou renomovaných a kvalitních služeb v oblasti čištění sedaček, čištění textilních sedaček, desinfekce sedaček, impregnace sedaček, hloubkového antibakteriálního čištění sedaček a čalounění a profesionální údržby sedaček a čalounění včetně impregnace textilních sedaček dle certifikačních norem institutu IICRC a britského systému PROCHEM Professional™ a německého systému Dr. Schutz™ v rámci České republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Čištění sedaček, čištění čalounění je prováděno certifikovanými metodami a profi vakuovými a horkovodními systémy PROCHEM STEAM PRO, VAX a to formou antibakteriálního čištění sedaček a čalounění, horkovodního čištění sedaček a čalounění, pěnového antibakteriálního čištění sedaček a čalounění včetně impregnace textilie a balzamování kůže na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™ a Dr. Schutz™.

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá , že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě podlah jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například čalouněný nábytek je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Čištění sedaček zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků ze sedaček a čalounění, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů, čištění sedaček a čalounění v kancelářích a odstranění map, desinfekce a čištění sedaček a čalounění, odstranění mastnot a nečistot z sedaček a čalounění včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění sedaček a čalounění na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Čištění sedaček

IICRC je značka a symbol profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, čištění a obnovu průmyslových a bytových povrchů. Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními obchodními společníky, IICRC slouží více než 25 zemí s kancelářemi ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku a jejím cílem je celosvětově poskytovat školení odborně prováděcích firem v oboru čištění – renovace – revitalizace a ochrany povrchů z hlediska čalouněných materiálů, textilních materiálů, sedaček a čalounění, tvrdých a elastických podlahovin, kamenných a dřevěných povrchů.

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na čištění sedačky a čištění čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých podlah či dlažby, kamenných povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™ a směrnic asociace IICRC.

Naše firma v rámci interní certifikace IICRC je povinna prezentovat spotřebitelům přesné informace a obchodovat dle čestnosti a poctivosti. Naše firma je povinna interně proškolit všechny zaměstnance, kteří projdou všechny požadované interní a externí testy. Toto úsilí vede k kontinuálnímu vzdělávání našich zaměstnanců a spolupracovníků, kteří v rámci svého profesního růstu stále pokračují ve vzdělávacím programu IICRC a naše firma tak dokáže udržet aktuální informace o nejnovějších změnách v průmyslového a bytového čištění povrchů.

Čištění sedaček

Čištění sedaček a objednávka

Objednávka čištění sedaček předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné čištění sedaček a čalounění objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky čištění sedaček a čalounění a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha sedačky a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ sedačky
 4. Stáří sedačky a forma údržby
 5. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 6. Čas a preferovaný termín realizace

Čištění sedaček a cenová nabídka

Cenová nabídka na provedení čištění sedaček a čalounění vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Metodický koncept
 3. Odhad času + doba schnutí
 4. Cena Kč per sedací místo
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka čištění sedaček a čalounění vždy zahrnuje základní ekologické čistící přípravky s použitím vlastní čistící techniky. Cena může být upravena, jelikož se na sedačce může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Čištění sedaček

Čištění sedaček a technické informace

Naše firma používá několik metod čištění sedaček a čalounění či kožených sedaček a to vždy dle typu materiálu a rozsahu znečištění:

 • mokré extrakční čištění
 • pěnové antibakteriální čištění
 • vakuové hloubkové čištění
 • horkovodní parní čištění
 • nanotechnologické čištění
 • dezinfekční a dezodorační čištění
 • strojové čištění a ruční čištění sedaček

Čištění sedaček a hloubkové odprášení

Hlavní úvodním krokem před zahájením hloubkového čištění sedaček a čalounění ať metodou suchého přírodního granulátu či suché pěny nebo horké vody či páry je nutnost hloubkového odprášení vlákna sedačky ideálně rotačním vodním separačním nebo sáčkovým strojem. Z tohoto důvodu našim klientům tento krok zajišťujeme použitím vysoce moderní technologie suchého vyklepání sedačky vodním separačním vysavačem HYLA či SEBO. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži či HEPA zásobníku a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Čištění sedačekNemusíte být alergik ani astmatik, aby jste pochopil a pochopila, jaké přednosti má technologie separačního vodního vysávání. HYLA™ je metoda vodního separačního vysávání , což z přístroje HYLA dělá víc než vysavač neb s HYLOU je dýchání zážitek. Hlavním nosným motivem vývoje a používání této technologie stál v roce 1990 problém s alergií a astmatem. Jak rychle, jednoduše a bez velkých nákladů odstranit prach, který vadí v podstatě každému. HYLA™ je v současné době jediný přístroj, který bez filtrů a HEPA filtrů dokáže zachytit prakticky všechny alergeny, prach a dráždivé látky a to dlouhodobě. Pro alergiky a astmatiky tedy vytváří optimální prostředí.

HYLA™ GST ve zkratce znamená “Gejzírová Separátorová Technologie”. HYLA je celosvětově patentovaná technologie samočistícího separátoru. Vzduch s prachem při průchodu vodou zdvihá gejzír vody až k separátoru, Všechen prach, který pak separátor odrazí, je ihned zachycený a spláchnutý vodou. Proto HYLA nepotřebuje žádný HEPA filtr na výstupu.

Hloubkové odprášení sedaček a čalounění systémem HYLA™ GST prostřednictvím rotačního separátoru, využívá toto technické řešení k důkladnému odstraňování drobných a pevných částeček z nasávaného vzduchu. Pracuje na principu rotující mřížky, která při obvodové rychlosti přes 300 km za hodinu zaručuje vynikající filtraci vzduchu a ve spojení se systémem s vodní náplní naprosto dokonale a efektivně nahrazuje funkci filtrů a sáčků. Při uvedených otáčkách se rotující separátor chová jako neprostupná bariéra. Částice, které na první kontakt s vodní náplní nejsou ještě dostatečně smáčeny a zadrženy a pokračují k separátoru, jsou jím opakovaně strhávány do vodní tříště v prostoru mezi separátorem a vodní hladinou. Zde těžknou absorbovanou vlhkostí a postupně ukončují svoji cestu ve vodní náplni. Odtud se pak jednoduše vylijí.

Čištění sedačekHloubkové rotační čištění sedaček a čalounění metodou HYLA™ GST uvolňuje z sedačky mnoho prachu a nečistot. Právě princip rotačního separátoru je oním „kouzlem“, způsobujícím zásadní rozdíl oproti klasickým vodním vysavačům, v jejichž nádrži je množství prachových částic pouze zvlhčeno a pokračuje dále ven z vysavače, nebo je zachycováno v systému následných pevných filtrů. Pevné filtry jsou tak zanášeny mokrými nečistotami, což znamená okamžitou ztrátu výkonu vysavače a především: není-li takovýto zanesený filtr ihned důkladně vyčištěn a dezinfikován, stává se líhní plísní a bakterií, které jsou pak vyfukovány do ovzduší.

Čištění sedaček a čalounění hloubkovým klepáním metodou HYLA™ GST je určeno především k odprášení a přípravě sedačky na mokré, vakuové či suché čištění. Takové to čištění není určeno k odstraňování skvrn z sedačky, ale především k důkladnému hloubkovému vysátí, kdy efektivně zbavuje sedačky nečistot nanášených např. zvenku.

Čištění sedaček

Společnost PROCHEM a Dr. Schutz vždy dbaly o to, aby jejich čistící prostředky byly šetrné k životnímu prostředí. Všechny její produkty lze bezpečně používat, pokud jsou používány správně a zodpovědně. Povrchově aktivní látky používané ve všech výrobcích, jsou snadno biologicky rozložitelné a jsou v souladu s platnými právními předpisy.

Díky stále rostoucí poptávce po čisticích přípravcích s vysokou účinností, ale i šetrností k životnímu prostředí se společnosti PROCHEM a Dr. Schutz rozhodly uspokojit tuto poptávku a vyvinuly a uvedly na trh produkty, které jsou při zachování nejvyšší možné úrovně kvality a čisticího výkonu navrženy tak, aby byly maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Přírodní čistící prostředky pro vlněné a přírodní a umělé textilní čalouněné a kožené materiály mají za cíl „zvýšit laťku“ v nabídce ekologicky šetrných čisticích prostředků, které jsou dalším krokem ve vývoji produktů při využití dostupných materiálů, nových možností a technologií, které jsou nejen bezpečnější, ale také efektivnější a které mají stejnou nebo ještě vyšší účinnost než ekvivalentní profesionální produkty, a to bez poškozování životního prostředí.

Tyto „přírodní“ produkty byly vyvinuty na základě zvyšujícího se povědomí spotřebitelů o otázkách životního prostředí, což následně vede k růstu poptávky po „zelenějších“ výrobcích a službách. Mnoho z firem již zahrnuje jako součást svých výběrových řízení také environmentální dotazníky a i u zákazníků z oblasti domácností je patrné zvyšující se povědomí o šetrnosti k životnímu prostředí a někteří již žádají, aby jejich prostory byly čištěny pouze nejbezpečnějšími a etickými produkty. Přínos použití těchto prostředků spočívá v maximální vstřícnosti použitých látek pro přírodu a jejich 100% biologická odbouratelnost.

Čištění sedaček

Čištění sedaček přednosti přírodních prostředků

 • obsahují pouze složky, které jsou bezpečné pro životní prostředí
 • jsou bez umělých barviv a dezodorantů
 • neobsahují syntetické EDTA a NTA
 • jsou bezfosfátové
 • biologicky rozložitelné a ekologicky bezpečné
 • složení je z moderních ECO povrchově aktivních látek
 • mají přírodní vůní citronové trávy, eukalyptu a teatree.

Sortiment přírodních čistících prostředků zahrnuje níže oblasti profesionální renovace , čištění, oživení a impregnace textilních sedaček a čalounění včetně kožených sedaček jako jsou např. Suchá pěna, Pre-spray GOLD, Natural Carpet Cleaner a Natural Carpet Prespray či Fresh UP 2v1 pro předčištění silně znečištěných ploch. Přírodní speciální čističe pro odstranění skvrn – Natural Carpet Spotter či Fresh UP 2v1.

Přírodní čistící přípravky na textilní sedačky a kožené sedačky jsou biologicky rozložitelné, bezfosfátové koncentrace s ekologickými povrchově aktivními látkami jemného PH 7.5 šetrného ke všem typům textilních a kožených materiálů. Obsahují moderní polymerovou technologii – tzv. zapouzdření nečistot mikroenkapsulaci. Produkty jsou označeny certifikací WOOLSAFE pro údržbu vlněných textilií. Tyto ECO prostředky lze díky moderním technologiím považovat za zcela plnohodnotné vysoce efektivní a účinné čistící a údržbové prostředky pro textilní a kožené povrchy.

Čištění sedaček

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček prodlužuje životnost potahové textilie či kůže a chrání je před opotřebením, zvyšuje jejich odolnost proti nečistotám na vodní nebo olejové bázi a usnadňuje následné čištění. Impregnace je potřená jako ochrana látky nebo kůže před silným znečištěním nebo skvrnami. Je to celá škála možností od domácností s malými dětmi nebo zvířecími miláčky přes sedadla v kinech nebo autobusech až po hotely a restaurace.

Impregnace sedaček a ochrana kůže je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna sedačky a mnohem snadnější čištění a údržbu sedačky, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky.

Impregnace sedaček s protišpinivou ochranou

Impregnace sedaček s protišpinivou dlouhodobou ochranou textilií obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý povrch textilie. Impregnace s protišpinivou ochranou zn. Baygard stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na sedačkách bude tímto zamezeno.

Čištění sedaček

Impregnace sedaček s vodoodpudivou ochranou

Impregnace sedaček systémem Fluoroseal Plus je kvalitní profesionální ochranný systém a prostředek, který obsahuje Dupont fluoropolymer (Dupont je americký výrobce polymerů pod označením Teflon) a speciální aditivum bránící vzniku skvrn, které společně zabraňují znečištění a vzniku skvrn. Fluoroseal Plus se hodí k použití na většině textilií a nese označení WoolSafe pro oprávnění k údržbě pro vlněné textilie.

Impregnace sedaček účinně odolává vodě i oleji a jako ochranný prostředek, poskytuje odolnou impregnaci proti znečištění a skvrnám na vodní bázi a také ulehčuje následné čištění. Je určen pro syntetické tkaniny včetně nylonu, polyesteru, akrylu a jejich směsí s přírodními celulózovými vlákny, která jsou čistitelná mokrou cestou či na přírodní vlněné materiály.